Apple kampüsünde hırsız avı

0

Apple’ın Cupertino’daki kampüsünde rapor edilen 3 hırsız için polis tam anlamıyla insan avı başlattı. Hırsızlardan biri yakalanırken, ikisi kampüs içinde izlerini kaybettirince, bölgede güvenlik önlemleri alındı.

Olay birkaç saat önce yaşandı ve bölgede yaşayanlar sosyal medyada “her yerin polis kaynadığını” rapor etmeye başladılar.

ABD’de teknoloji devlerine karşı saldırılar endişe yaratıyor. Kısa süre önce de bir kişinin Google kampüsüne otoyoldan ateş açması sonucu büyük panik yaşanmıştı. Ayrıca bu kişinin Google kampüsüne girmeye çalıştığı ve otomobilinde otomatik silahlar bulunduğu tespit edilmişti.

ABD’li teknoloji şirketleri ayrıca, Çin, İran ve Rusya gibi doğu bloku devlerinin de hedefinde bulunuyor. Apple’daki “hırsızlık” olayının basit bir hırsızlık mı olduğu yoksa bu üç kişinin Apple’dan önemli bilgileri çalmak isteyen dış bağlantılı ajanlar mı olabileceği sorusu da soruluyor. Firmadan şimdilik bir açıklama gelmiş değil.

Öte yandan, bölgeden gelen görüntülerde, onlarca polis arabasının alarma geçmiş olduğunu görmek, bunun sıradan bir hırsızlık olayı olmayabileceği yorumlarına neden oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>