Apple kendi GSM servisini kuracak mı?

0

iPhone, iPad, iWatch derken iletişim dünyasında çok büyük bir paya sahip olan Apple kendi GSM şirketini kuracak mı?

Bu sorunun cevabını bütün dünya merak ediyor ve elbette şirketin GSM işine girmesi halinde dünyada dengelerin değişmemesi mümkün değil. İngiltere’de bir Start-up festivaline katılan şirketin CEO’su Tim Cook’a sorulan soruların arasında GSM işine girip girmeyecekleri de vardı.

Tim Cook ise AT&T, O2, T-Mobile ve Orange gibi dev telekom şirketleri ile çalıştıklarını ve her ülkedeki GSM şirketleri ile cihaz satışı üzerinden ortak çalışmaları olduğunun altını çizerken, bir GSM şirketi olmadıklarını, bu konuda deneyimlerinin bulunmadığını ve dünyadaki GSM şirketlerinin yaptığı işlerden memnun olduklarını vurgulayarak, Apple’ın GSM sektörüne girmek gibi bir planının bulunmadığının altını çizdi.

Öte yandan şirketin gelecekte en çok öne çıkaracağı ürünün Apple Watch olduğu da bu toplantı sırasında ortaya çıktı. Akıllı internet nesnelerinden akıllı otomobillere, ödeme işlemlerinden iletişim ihtiyaçlarına kadar tüm işlemlerim minik akıllı saatler ile gerçekleşeceğine inandığını belirten Tim Cook, Apple’ın akıllı saat konseptini çok geliştirip ileri götüreceğine dair ipuçlarını da vermiş oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>