Techinside Google News
Techinside Google News

Apple Klasik Müzik Şirketi BIS Records’u satın aldı

Apple Music, klasik müzik dünyasında büyük bir adım atarak elli yıllık köklü klasik müzik şirketi BIS Records'u satın aldı.
- Advertisement -

Apple Music, uzun süredir beklenen bir adım atarak elli yıllık klasik müzik şirketi BIS Records’u satın aldı. Bu hamle, Apple Music’in klasik müzik koleksiyonunu genişletmeyi ve müziği daha fazla kişiye ulaştırmayı amaçlıyor.

Apple Music, 2021 yılında Primephonic’i satın alarak klasik müzik alanında daha fazla varlık göstermeye başlamıştı. Ancak Apple’ın klasik müzik hizmetini yayınlaması, beklenenden daha uzun bir süre aldı. Yeni gelişme ile birlikte, Apple Music Classical adı altında sunulan bu hizmetin, klasik müzikseverlere daha büyük bir kataloğa erişim sağlayacağı açıkladı.

BIS Records’un kurucusu Robert von Bahr, Apple Music Classical’a katılmanın yanı sıra Apple’ın Platoon programına da dahil olduklarını duyurdu. Bu adımın, daha az bilinen yetenekleri keşfetmek ve klasik müziği daha fazla kişiye tanıtmak için atıldığı belirtildi.

Von Bahr, bir blog yazısında, “BIS, Apple Music Classical ve Platoon’un bir parçası olacak. Bu dönüm noktasından ne kadar gurur duyuyorsam, ben de dahil olmak üzere BIS’in tüm personelinin elde tutulmuş olmasından daha da fazla gurur duyuyorum.” ifadelerini kullandı. Ayrıca, klasik müziği dünya genelinde yeni dinleyicilere ulaştırmayı amaçlayan bir misyon için Apple ile işbirliği yapmanın büyük bir fırsat olduğunu vurguladı.

Apple ve BIS, ses kalitesinin korunmasının önemine dair temel bir inancı da paylaşıyor. Hepinizin bildiği gibi, BIS her zaman olağanüstü ses kalitesiyle ilgili olmuştur ve Apple’ın Spatial Audio gibi ses teknolojilerine olan bağlılığı da ilgiyle takip ettiğimiz bir konudur.” şeklinde konuştu.

Apple şu an için bu anlaşma hakkında resmi bir açıklama yapmış değil ve BIS Records’un kataloğunun Apple Music Classical’da ne zaman yer alacağına dair kesin bir bilgi bulunmuyor.

Şu an için Classical, iPhone ve Android cihazlarda kullanılabilirken, Mac veya iPad için henüz mevcut değil. Ancak bu gelişmelerle birlikte, klasik müzikseverlerin bu platforma daha geniş bir erişim beklemesi mümkün.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir