Apple kontak lensleri ne zaman piyasaya çıkacak?

0

Apple kontak lensleri

Artırılmış gerçeklik çalışmalarını sürdüren Apple kontak lensleri ile bir süredir gündemde. Apple’ın bu teknolojisini piyasaya süreceği tarih artık netleşiyor.

Apple kontak lensleri 2030’da gelebilir

Apple’ın artırılmış gerçeklik teknolojisiyle sunacağı ürünler sektörde büyük bir merakla bekleniyor. Bu bekleyişle birlikte analistler de çeşitli tahminlerde bulunuyor.

Ming Chi Kuo isimli ünlü analist, Apple’ın artırılmış gerçeklik teknolojili kontak lenslerinin 2030 ile 2040 yıllarında piyasaya sürüleceğini duyurdu. Bununla birlikte kontak lensin kendi depolama alanının ve bilgi işlem biriminin olmayacağı belirtiliyor. Yani cihaz bu yönüyle tamamen iPhone’larla entegre bir şekilde çalışacak. Kullanıcılar tıpkı akıllı saatleri gibi kontak lenslerini de telefonları ile bağlantılı bir şekilde kullanabilecek.

Kontak lensler, aslında akıllı gözlük ve kulaklığa duyulan ihtiyacı da ortadan kaldırıyor diyebiliriz. Böylelikle kullanıcılar yürüyüş yaparken, kontak lensler aracılığıyla çeşitli bilgilere ulaşabilecekler.

Kuo’ya göre Apple’ın artırılmış ve sanal gerçeklik başlıklarını piyasaya sürmesi ise 2022 yılını bulacak. Kuo artırılmış gerçeklik destekli gözlüklerin ise 2025 yılında çıkacağını tahmin ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>