Apple koronavirüs test çalışmaları için bağış yaptı

0

Apple koronavirüs test

Apple koronavirüs test çalışmaları için 10 milyon dolarlık bir bağışta bulundu. COPAN Diagnostics’e yapılan bağışla, test çalışmalarında ilerleme kaydedilecek.

Apple koronavirüs test çalışmalarını destekliyor

Koronavirüs salgını ortaya çıktığı günden beri, teknoloji dünyasının dev isimleri bu konuda destek olmaya çalışıyor. Şirketler hem yaptıkları bağışlarla hem de tıbbi ekipman üretimi konusunda verdikleri destekle ön plana çıkıyor.

Apple koronavirüs ile mücadelede ön plana çıkacak yeni bir yardıma imza attı. ABD’de covid-19 testler için örnek toplama kiti üretimi yapan COPAN Diagnostics firmasına Apple tarafından 10 milyon dolarlık bağış yapıldı.

Apple böylelikle COPAN Diagnostics’in çalışmalarını büyütebileceğini ve ABD’de 50 kişiye daha iş imkanı sağlayabileceğini belirtiyor.

Ayrıca yüz siperliği üretimi konusunda da destek veren Apple, ABD’de koronavirüs ile mücadelede öncü şirketler arasında yer alıyor. üretilen bu yüz siperlikleri ile ilgili çizimler ve çeşitli dosyalar açık kaynak haline getirildi. Üretimde sorun yaşayan kişilerin ise direkt olarak Apple ile iletişime geçebilecekleri belirtilmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>