Techinside Google News
Techinside Google News

Apple, kullanıcıların giriş bilgilerini yönetmelerini sağlayacak “Passwords” uygulamasını tanıtacak

Apple, önümüzdeki hafta başlayacak Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda (WWDC 2024) kullanıcıların giriş bilgilerini yönetmelerini sağlayacak "Passwords" isimli yeni bir uygulama tanıtmayı planlıyor.
- Advertisement -

Apple, önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC 2024) kullanıcıların giriş bilgilerini yönetmelerini sağlayacak yeni bir uygulama olan “Passwords“ı tanıtmayı planlıyor. Bloomberg’in haberine göre, bu yeni uygulama, kullanıcıların hesaplar, Wi-Fi ağları ve geçiş anahtarları gibi farklı kategorilere ayrılmış giriş bilgilerini yönetmelerine imkan tanıyacak.

Apple, halihazırda iCloud Anahtar Zinciri üzerinden parolaların iPhone ve iPad’e kaydedilmesine olanak sağlıyor. Yeni “Passwords” uygulaması da aynı şekilde senkronize edilecek ancak daha geniş bir kullanım alanına odaklanacak. Bloomberg’e göre, uygulama Windows desteğine sahip olacak, ancak Android desteği hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Yeni uygulamanın iOS 18, iPadOS 18 ve macOS 15 ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. “Passwords” uygulaması, şifrelerin oluşturulması ve saklanmasının yanı sıra kullanıcı adları ve şifreler için otomatik doldurma ve kimlik doğrulama kodları oluşturma gibi yeteneklere de sahip olacak. Bu özellikleriyle, LastPass ve 1Password gibi popüler şifre yöneticileriyle benzerlik gösterecek.

Apple10 Haziran’da gerçekleştirilecek WWDC 2024 etkinliğinde, cihazlarının yeni yazılım sürümlerini duyuracak. Özellikle iOS 18‘in gelecek yapay zeka özellikleri büyük bir merak konusu olarak ön plana çıkıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir