Apple, lobi faaliyetleri bütçesini artırdı

0

Apple-PayBloomberg’in paylaştığı verilere göre Apple, 2015 yılı 1. çeyreğinde birden fazla başlıktaki lobi çalışmaları için 1.24 milyon dolar harcamış. Mobil pazarın da dahil olduğu konular için ayrılan lobi çalışmaları bütçesi böylece geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16’lık bir yükselişe sahne olmuş.

Yürütülen lobi çalışmalarının vergi reformları, spektrum sözleşmeleri, akıllı telefon hırsızlığı engellemeleri ve ilgili konularda olduğu, open internet, yeşil teknoloji, medikal uygulamaların regülasyonu ve tüketici gizliliği üzerine olduğu tahmin ediliyor.

ABD Başkanı Obama, geçtiğimiz Şubat ayında yaptığı açıklamada Apple Pay’in resmi federal ödeme kartları gibi örneklerde de aktif olarak kullanılabileceğini söylemişti.

Apple her ne kadar bu süreçte bütçesinde artışa gitse de, Google’a yetişebilmiş değil. Google’ın 2015’in ilk çeyreğindeki lobi bütçesi 5.47 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>