Apple mağazaları kapatıldı

0

Apple mağazaları

Koronavirüs salgını nedeniyle daha önce Apple mağazaları kapatılacak haberleri ortaya çıkmıştı. 27 Mart’a kadar olan bu kapatma kararı, artık süresiz hale getirildi.

Apple mağazaları süresiz kapalı olacak

Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını, teknoloji dünyasını da etkilemeye devam ediyor. Teknoloji şirketleri önlem amaçlı tüm perakende mağazalarını kapatmaya başladı.

Küresel ölçekte teknoloji devlerini de etkileyen koronavirüs salgını için Microsoft, perakende mağazalarını kapatma kararı almıştı. Daha önce Apple da 27 Mart tarihine kadar tüm perakende mağazalarını kapatacağını duyurmuştu.

Apple perakende mağazalarını artık süresiz olarak kapatacağını duyurdu. Salgının durdurulduğu belirtilen Çin’de ise 42 mağazanın yeniden faaliyete geçirileceği belirtildi. Böylelikle Çin dışındaki Apple mağazalarının ikinci bir karara kadar kapalı kalacağını söyleyebiliriz.

Daha önce Mart sonuna kadar kapalı kalacağı belirtilen mağazaların, artık en az Nisan sonuna kadar kapalı kalacağını söyleyebiliriz. Birçok ülkede serbest dolaşımı engellemek amacıyla mağazalar için kapatma kararı veriliyor. Salgının durumuna göre Apple mağazalarının da gelecekteki kaderi belli olacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>