Apple milyonerleri Google milyonerlerini ikiye katladı

1

Uygulama ekonomisi hızla büyürken kendi milyonerlerini yaratmaya da devam ediyor. Araştırma şirketi Sensor Tower’ın çalışmasına göre, Apple ve Google uygulama marketinde 1 milyon dolarlık gelir sınırını aşan yayıncıların sayısı arasında önemli farklar bulunuyor. Arşatırmaya göre, Apple yayıncıları arasında milyonerlerin sayısı Google ekosistemindeki milyoner yayıncıları ikiye katlıyor.

Bu araştırma aynı zamanda Apple’ın uygulamalarından kazandığı paraya yönelik de ipuçları veriyor. Yayıncılar para kazandıkça Apple  ve Google da para kazandığı için, Apple’ın Google’a oranla uygulamalardan daha çok para kazandığı gerçeğinin de altı çiziliyor. Öte yandan yayıncıların daha fazla para kazanıyor olması, Apple ekosistemini yeni yayıncılar ve yeni uygulamalar için daha cazip hale getiriyor.

Oyunlar ve diğerleri

AppStore’da 2016 yılında milyoner olan yayıncıların ağırlığının oyun yayıncıları olması da dikkat çekiyor. 2015’te ilk kez 1 milyon dolar sınırını geçen yayıncıların sadece %49’u oyun yayıncısı iken 2016’da bu oran %57’ye ulaşmış durumda. Google’da ise oyunlar büyük önem taşıyor. 1 milyon doların üzerinde gelir elde eden uygulamaların %75’i oyunlardan oluyor. Bu sonuçlar, iOS ve Android kullanıcıları için oyunların çok önemli olduğunu da ortaya koyuyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>