Apple, Netflix’i satın mı alacak?

0

Video yayıncılığı konusunda istediği noktaya bir türlü ulaşamayan Apple, Netflix’i satın alarak bu alana hızlı bir giriş yapabilir mi?

Apple’ın dev kasası ABD’ye geliyor

CitiBank’ın analistlerine göre bu olasılığın 2018 içinde gerçekleşme olasılığı %40’ı aşıyor. Trump’ın yeni çıkardığı vergi indirimi yasası sayesinde Apple’ın ülkeye 220 milyar dolar para getirmesi bekleniyor. Netflix’in ise pazara girmeye hazırlanan Disney nedeniyle izleyici ve değer kaybet riski bulunuyor. Dolayısıyla Netflix hissedarlarının şirketin değeri zirvedeyken Apple’ın yapabileceği bir teklifi olumlu değerlendirmesi ihtimali çok düşük değil.

Öte yandan Apple’ın elindeki 220 milyar doları sadece 70-80 milyar doları ile Netflix’i rahatça satın alabileceği vurgulunayor. Şirketin ABD’ye getireceği dev parayı değerlendirmek için satın almalar yapması kaçınılmaz görünüyor ve bu alandaki en büyük olasılıklardan biri Netflix olarak görünüyor. Apple’ın ayrıca Spotify’ı da satın almaya kalkışmasının sürpriz olmayacağının altı çiziliyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>