Apple NextVR şirketini satın aldı

0

Apple NextVR

Sanal gerçeklik çalışmalarına ağırlık veren Apple NextVR şirketini satın aldı. Apple’ın bu satın almayla, yenilikçi çalışmalara imza atması bekleniyor.

Apple NextVR ile büyüyecek

Salgın nedeniyle tüm dünyada etkinlikler iptal edilmek zorunda kalında. Bu nedenle teknoloji dünyası, etkinliklerini düzenleyebilmek için yenilikçi arayışlar içine girmiş durumda.

Apple bu konuda önemli bir adım atarak, sanal gerçeklik temelli canlı etkinlikler yayınlama konusunda çalışmalar yürüten NextVR isimli bir şirketi satın aldı. Spordan eğlenceye kadar birçok farklı alanda başarılı etkinlikler düzenlenmesine imza atan NextVR, artık Apple bünyesinde faaliyetlerine devam edecek. Bu satın almanın Apple’a maliyetiyle ilgili ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak iddialara göre Apple’ın bu satın alma için 100 milyon dolarlık ödeme yaptığı iddia ediliyor.

Apple’ın NextVR’ı satın almasının arka planında, izleyicileri sanal etkinlikler ile buluşturmak olduğu belirtiliyor. Örneğin Apple TV+ üzerinden izleyicilere yenilikçi içerikler sunulması pek de sürpriz olmayacak diyebiliriz. Ayrıca Apple, sadece yayıncılık ile sınırlı kalmayarak yeni ürün geliştirmelerinde de NextVR’ın tecrübesinden yararlanabilir.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>