Apple ofis sistemine geri dönüyor

0

Apple ofis

Bir süredir evden çalışma sistemini uygulayan Apple ofis sistemine geri dönüş yapıyor. ancak bu geri dönüşün kademeli ve yavaş bir şekilde yapılacağı belirtildi.

Apple ofis sistemine kademeli olarak geçecek

Salgın nedeniyle tüm dünyada şirketlerin büyük bir çoğunluğu evden çalışma sistemin geçmişti. Ancak kademeli olarak ofise dönüş planları yapılmaya başlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Google ve Facebook çalışanlarının bu yıl sonuna kadar evden çalışmaya devam edebileceklerini açıklamıştı. Apple ise kademeli olarak ofise dönüş planları yapmaya başladı. Planlamaya göre ilk olarak ofis dışında çalışmakta güçlük çeken veya işi gereği ofiste bulunmasında fayda olacak kişiler ofisten çalışmaya başlayacak. İlk aşamada çalışanlardan görevlerine göre sadece belirli aşamalarda ofisten çalışmaları istenecek.

Haziran ayında başlayacak bu kademeli geri dönüşün ardından, Temmuz ayı başlarında çalışanların büyük bir çoğunluğu ofise dönmüş olacak. İlk olarak donanım geliştiriciler ile başlayacak bu dönüş sürecinin ardından, tüm şirketin işlerinin olağan haline dönmesi bekleniyor. Ancak Apple bu konuda net değil. Salgının gidişatına göre planlamada değişikliğe de gidilebilir. Apple sözcüsü, konuyla ilgili yöneltilen sorulara yorum yapmayacağını da belirtti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>