Apple orjinal TV şovları için yatırım planlıyor

0

Şu anda yatırımcılar Apple’ın geleceği konusunda iyimser bir tavır sergiliyor gibi görünse de son satış rakamları Apple adına çok umut verici değil. Ayrıca piyasalarda yaşanan Çin etkisi de mobil sektörü giderek daha da etkiliyor. Böyle bir durumda farklı bir strateji oluşturan Apple, orjinal TV şovlarına yönelik önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

Apple Music gibi servisleri ile iyi sayılacak bir başarı yakalayan markanın bundan sonraki süreçte hedefinin filmler ve özel TV içerikleri olacağı noktasında önemli verilere sahibiz. Öyle ki geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal’da yayınlanan bir haberde Apple ile ilgili detaylı yeni bilgiler paylaşıldı.

Apple Görüşmelere Başladı!

Haberde Apple’ın televizyon programlarının haklarının satın alma noktasında görüşmelere başladığı belirtildi. Üstelik bu konuda sektördeki tecrübeli pazarlama yöneticileriyle de görüşmelerin yapıldığı açıklandı.

Apple Orjinal TV Şovları  İle Rekabete Dahil Olacak!

Apple orjinal TV şovlarına yönelik yapacağı yatırım sonrasında sektördeki Netflix, Amazon Prime ve HBO gibi şirketlerle rakip olacak. Özelikle HBO ve Netflix tarafından son dönemlerde Apple orjinal TV şovları gibi benzer bir strateji yürütülürken, pek çok özel film sadece platformlarda üyelere yayınlanıyor. Bu açıdan TV’den bağımsız olarak servislerin ön plana çıktığı sektörde Apple Orijinal TV ile birlikte Apple’ın da giriş yapması oldukça makul.

Apple Kaynakları Daha Büyük

Mevcut firmalar göre Apple oldukça güçlü bir rakip olabilecek düzeyde. Üstelik maddi kaynaklara bakıldığında ciddi yatırımlar ile sektöre girilmesi, pazarın önemli bir payının Apple’a ayrılmasına sebebiyet verebilir. Bu açıdan gündeme gelen iddialar şu anda biraz huzursuzluk da yaratmış durumda. Apple orjinal TV şovları için yapılacak çalışmalar hali hazırda kullanımda olan Apple TV için önemli destek verecek.

İddialar çok kısa süre içerisinde pek çok farklı ülke basın ve internet sitelerinde yayınlanırken, şimdi gözler Apple’dan gelecek cevaba çevrildi. Bakalım, Apple stratejilerini ve yeni yatırımlarını ne zaman açıklayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>