Apple otomobil projesi için halen ortak bulamadı

0

Apple otomobil projesi

Apple otomobil projesi için farklı üreticilerle görüşmelerini sürdürüyor. Ancak bu proje için halen ortak bulunamadı.

Apple otomobil projesi için Nissan ile görüştü

Apple’ın otomobil projesi artık söylenti olmaktan çıktı. Teknoloji sağlayıcı olarak görev yapacak Apple, bu otomobilin üretimi için görüşmelerine devam ediyor.

Daha önce Hyundai ve Kia cephesiyle yapılan görüşmeler aslında nispeten olumlu ilerlemişti. Ancak Apple bir türlü anlaşma sağlayamadı. Genel olarak büyük otomobil üreticileri, böyle bir anlaşmada ‘fason üretici’ konumuna düşme riskinden dolayı geri adım attı.

Financial Times tarafından paylaşılan yeni bir rapora göre, Apple üretim için Nissan’la da görüştü. Ancak Nissan Motor ile görüşmeler neredeyse başlamadan bitti. Gerekçe olarak ise Nissan’ın kendi müşteri kitlesini kaybetmemek istemesi ive fason üretici statüsü almak istememesi gösterildi.

Ayrıca Nissan’ın otonom sürüş teknolojisinde henüz istenilen seviyede olmaması da bu görüşmelerin olumsuz sonuçlanmasına neden oldu. Apple, otomobil projesinde kendisine üretici bulmak için bir hayli zorlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>