Apple otonom araç üretmeyecek mi?

0

apple otonom araç

Apple otonom araç projesiyle ilgili ciddi sorunlar yaşıyor. Şirketin, ekonomik anlamda yaşadığı sorunlar nedeniyle otonom araç projesini durdurabileceği iddia ediliyor.

Apple otonom araç projesi Project Titan’ı durduracak mı?

Apple inovatif teknolojilere yatırım yapmak amacıyla otonom araç projesi Project Titan’ı duyurmuştu. Direkt olarak kendi otonom aracını üretmek isteyen Apple için durum pek de tahmin edildiği gibi olmadı. iPhone satışlarında yaşanan sorunlar, şirketin otonom araç projesini de olumsuz etkiledi. Yayınlanan birçok teknoloji raporunda şirketin bu projeyi durdurabileceği iddia edildi. Yaşanan son işten çıkarma durumu, bu iddiaları daha da kuvvetlendirdi.

Apple, otonom araç projesi için istihdam ettiği 190 çalışanı, geçtiğimiz günlerde işten çıkaracağını bildiren bir mektup yayınladı. Yayınlanan mektupta, 16 Nisan’da 190 kişinin işten çıkarılacağı bildirildi. Herhangi bir birim değişikliği de yapmayan Apple’ın bu kararı, şirketin otonom araç üretmekten tamamen çıkabileceğini gösteriyor.

Apple tamamen kendi otonom aracını üretmek yerine, bu araçlar için yapay zeka ve bağlantı teknolojileri üzerine çalışabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>