Apple otonom sürüşü kendi kampüsünde test edecek

0

Apple otonom araç üretecek mi, üretmeyecek mi henüz kesin bir bilgi yok ama teknoloji devinin kendi otonom sürüş teknolojisini geliştirdiği uzun zamandır biliniyor.

Apple’ın şimdi bu teknolojiyle donattığı otobüsleri, yeni inşaa ettiği uzay gemisi kampüsünde insanları taşımak için kullanarak test edeceği anlaşıldı.

Şirket bu amaçla şimdilik eski ofis binası ile yeni ofis binası shuttle servisleri hayata geçiriyor. PAIL (Palo Alto to Infinite Loop) adını alan shutlle’lar, yasa gereği direksiyon başında oturan ancak direksiyona müdahale etmeyecek olan şoförlerle iki kampüs arasında sürekli mekik dokuyacak. Böylece eski ofis binasını yeni kampüse taşımak durumunda olan çalışanlar, iki bina arasındaki zorunlu ve uzun yolculuklarını, durmaksızın gidip gelen otonom otobüslerle gerçekleştirecekler.

Öte yandan Apple’ın kendi otonom sürüş teknolojisini ne zaman resmen duyuracağı da bilinmiyor. Şirket içinden sızan bilgiler, “yolunda gitmeyen” çalışmaların, Apple yönetiminin şevkini kırdığının altını çiziyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>