Apple Park açılış tarihi ile ilgili yeni iddialar

0

Apple Park açılış tarihi

Dünyanın en büyük teknoloji üslerinden biri olan Apple Park, salgın nedeniyle kapatılmıştı. Apple Park açılış tarihi ile ilgili yeni iddialar gündeme geldi.

Apple Park açılış tarihi birkaç ertelenebilir

Salgın nedeniyle teknoloji devi şirketler çok hızlı bir reaksiyon gösterdi ve çalışanları için home office çalışma sistemini uygulamaya başladı. Salgının kısmen de olsa duraksama aşamasına girmesiyle, kademli olarak normalleşme çalışmaları da devam ediyor.

Artık şirketler çalışanlarını haftanın belirli günleri de olacak şekilde ofise alıyor. Kademli normalleşme sürecine giren Apple’ın da Apple Park’a ne zaman döneceğiyle ilgili yeni iddialar gündeme gelmeye başladı. Yeniden çalışmaya hazır hale getirilen 15 Haziran’da açılmaya hazır hale getirileceği belirtilmişti. Ancak Bloomber tarafından paylaşılan bilgilere göre 15 Haziran’daki açılma, çok aşamalı bu sürecin ilk aşaması olacak. Bu nedenle Apple Park’ın gerçek anlamda açılma sürecinin birkaç ayı bulabileceği konuşuluyor.

Benzer şekilde Google ve Facebook’da hızlı bir şekilde home office sisteme geçiş yapmıştı. Hatta Facebook, artık çalışanlarının yüzde 50’sinin ofise asla dönemeyebileceğini belirtmişti. Yani bir süre daha uzaktan çalışmanın devam edeceğini söyleyebiliriz.

Ayrıca 22 Haziran tarihinde düzenlenecek olan WWDC 2020, bu yıl tamamen ücretsiz olacak. Bu sayede WWDC 2020’ye online olarak rekor sayıda katılımcı bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>