Apple Park koronavirüs için önlem alacak

0

Apple Park koronavirüs

Apple Park koronavirüs salgınından etkilenmemek için sessizliğe bürünecek. Apple Park’taki çalışanlara, mümkünse evden çalışmaları için çağrıda bulunuldu.

Apple Park koronavirüs tehlikesi altında

Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını, tüm dünyada tehdit oluşturmaya devam ediyor. ABD’ye de sıçrayan bu salgın, Kaliforniya’ya da sıçramasının ardından Apple Park yetkilileri harekete geçti.

Apple Park’ta çalışan kişilere yapılan bilgilendirmede, koronavirüs salgını nedeniyle çalışanların mümkünse işe gelmeyip evden çalışmaları istendi. Apple Park yetkilileri, çalışanların fiziksel temasını engelleyerek, salgının daha tehlikeli boyutlara ulaşmaması için önlem almaya çalışıyor.

Yaklaşık 12 bin kişinin çalıştığı Apple Park içinyapılan bu çağrı sonrasında, teknoloji merkezi adeta sessizliğe bürünmüş olacak.

Apple Park’ın bulunduğu Santa Clara yakınlarında görünün 20 koronavirüs vakası, yetkilileri böyle bir önlem almak zorunda bırakmış durumda. Evden çalışmayla ilgili bu sürecin nasıl işleyeceği ve ne zamana kadar süreceği ise şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>