Apple patent ihlali nedeniyle ceza aldı

0

Apple patent ihlali

Apple patent ihlali nedeniyle 308.5 milyon dolar ceza aldı. Personalized Media Communications, Apple’a karşı davayı kazandı.

Apple patent ihlali davasını kaybetti

Apple’ın patent ihlali nedeniyle birçok şirkete dava açtığını daha önce birçok kez şahit olmuştuk. Ancak Apple, bu kez patent ihlal ettiği iddiasıyla yargılanıyordu.

1995 yılında kurulan Personalized Media Communications, 2015 yılında Apple’a büyük bir patent ihlali davası açmıştı. Apple’ın halen kullanımda olan iTunes hizmetinde, Personalized Media Communications’a ait 7 patentin ihlal edildiği iddia edilmişti.

Uzun bir süredir devam eden mahkeme sonucunda, Apple 308.5 milyon dolarlık tazminat cezasına çarptırıldı. Apple’ın kullandığı FairPlay teknolojisi bu iddiaların odağında yer almıştı. Şifrelenmiş içerik dağıtımında kullanılan FairPlay teknolojisi, Apple’ın büyük bir bedel ödemesine neden oldu. Bu davada Apple’ın ödediği tutardan daha çok prestij kaybı gündem oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>