Apple Pay, 13 Avrupa ülkesinde daha kullanıma girdi

0

Ekim 2014’ten bu yana kullanılan uygulama Avrupa’a genişlemeye devam ediyor

Apple Pay’in 13 Avrupa ülkesinde daha kullanıma girdiği açıklandı. Apple’ın ödeme sistemi olan Apple Pay’in kullanıma girdiği arasında Yunanistan, Portekiz, Romanya ve Slovakya yer alıyor. Bununla birlikte; Bulgaristan, Hırvatistan, Güney Kıbrıs, Estonya, Letonya,  Liechtenstein, Litvanya, Malta, Portekiz ve Slovenya gibi ülkelerde de Apple Pay’i kullanmak mümkün.

Henüz ülkemizde kullanılmıyor

Öte yandan, sistem geçen yıl Polonya, Norveç, Kazakistan, Belçika, Almanya, Çekya, Suudi Arabistan, Avusturya ve İzlanda’da kullanıma girmişti. İlk kez Ekim 2914’te ABD’de kullanıma giren Apple Pay’de şu cihazlarla ödeme yapılabiliyor: iPhone 6, 6s, 6, 7, 8, 6 Plus, 6s Plus, 7 Plus, 8 Plus, SE, X, XS, XS Max ve XR.  

Apple Pay bir mobil cüzdan çözümü ve kullanıcılar banka veya kredi kartlarını Apple Pay’e ekleyerek NFC üzerinden ödeme yapabiliyor. Uygulama, henüz ülkemizde kullanımda değil.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>