Techinside Google News
Techinside Google News

Apple Pay Avrupa’da!

iPhone 6 lansmanı ile birlikte duyurulan Apple'ın dijital ödeme servisi Apple Pay, nihayet Avrupa'da da hizmet vermeye başlıyor.
- Advertisement -

Apple pay Visa Europe Mobil Hizmetler İcra Direktörü Jeremy Nicholds, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Avrupa’da milyonlarca Visa kart sahibi tarafından her gün kullanılan temassız ödemeler, Apple Pay hızı ve kolaylığı ile eşik atlayacak ve mobil ödemeler tüketicilerin günlük hayatının bir parçası olacak. İnsanlar evlerinden ayrıldıklarında eğer yanlarına tek bir şey alıyorsa o da cep telefonları oluyor. Biz de Visa olarak, Apple ve birçok bankayla yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda bundan böyle tüketicilerin Apple Pay ile çok daha kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilmelerini sağlayacağız”.

Apple Pay’e katılımlarını duyuran bankalar arasında Bank of Scotland, Coutts, First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds, M&S Bank, MBNA, Nationwide, NatWest, Royal Bank of Scotland, Santander, TSB ve Ulster Bank yer alıyor.

Apple Pay, Visa temassız ödemelerin kabul edildiği her noktada kullanılabilecek. Bugün Avrupa genelinde 2,6 milyonun üzerinde Visa temassız terminali bulunuyor. Sadece İngiltere’de; Tesco, Marks & Spencer ve Boots gibi perakendecilerin yanı sıra, binlerce mağaza ve restoran ile Londra ulaşım ağı Transport for London da dahil olmak üzere 250 bin satış noktasında 400 binin üzerinde Visa temassız terminali var.

Güvenlik ve mahremiyet Apple Pay’in işleyişinin temel yapı taşlarını oluşturuyor. Apple Pay’e eklenen, Visa banka veya kredi kartı bilgileri cihazda saklanmıyor. Gerçek kart bilgileri yerine, kişiye özel şifreli bir rakam güvenli bir şekilde cihaza kaydedilerek ödeme işleminde kullanılıyor. Apple Pay ile gerçekleşen her işlem, CHIP & PIN ve temassız ödemelerde kullanılan Visa şifreleme teknolojisi ile doğrulanıyor.

Apple Pay ile ödeme işlemi yapan Visa kart sahipleri, onaylanmamış işlemlerdeki yükümlülükler ve uluslararası kabul gibi Visa kredi ve banka kartlarını kullanan tüketicilerin sahip olduğu aynı hak ve avantajlara sahip olacak.

Apple Pay ile kullanıcılar, Visa kartlarıyla gerek yüz yüze, gerek uygulama içi alışverişlerde ödemelerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapabilecek. iPhone 6, İphone 6 Plus ve Apple Watch cihazlarından temassız mobil ödeme yapılabilecek. Uygulama içi alşverişlerde ise Apple Pay, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air 2 ve iPad mini 3 ile uyumlu çalışacak.

Daha fazla bilgi için http://www.apple.com/apple-pay/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir