Apple Pay Brezilya’da başlıyor

0

Apple Pay

Apple, Apple Pay için Brezilya’da yerel bir banka ile Itaú ortaklık kurdu. Apple Pay ile Itaú ortaklığı ödeme noktalarını hızlı bir hale getirecek.

Apple Pay Brezilya’da!

Apple geçtiğimiz günlerde, Brezilya’daki mobil ödeme ve dijital cüzdan hizmetini yerel banka Itaú ortaklık kurdu. Yerel banka ile kurulan ortaklık sayesinde, ülke genelinde 1.2 milyon kullanıcıya ulaşılması hedefleniyor. 90 gün ile sınırlı olarak, uygulama kullanıcılarına özel indirimler sağlanacak. Süper market zincirleri, restoranlar, perakendeciler gibi yerlerden yapılacak alışverişlerde kullanıcılar indirimden faydalanabilecek.

Anlaşmanın bir parçası olarak, Itaú müşterileri de Apple ürünlerinin satın alınmasında indirimlerden faydalanabilecek. Itaú’a göre ortaklığın ana hedefi, perakende satış noktalarında ödeme gecikmeleri gibi sorunları ortadan kaldırmak.

Yaklaşık 60 milyon müşterinin bir müşteri tabanına sahip olan banka için ilk hedef 1.2 milyon kullanıcıya ulaşmak.

Apple’a göre, ülke çapındaki tüm satış noktalarının yüzde 67’si hızlı ödeme işlemlerine başlamaya hazır. Böylelikle Brezilya, Apple’ın Pay sisteminin başlatldığı 21. ülke olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>