Apple Pay ile Lumi Wallet işbirliği olumlu karşılandı

0

Apple Pay ile Lumi Wallet

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin cüzdanı Lumi Wallet ile Apple Pay işbirliğine gitmişti. Apple Pay ile Lumi Wallet işbirliği kullanıcılardan olumlu tepki aldı.

Apple Pay ile Lumi Wallet işbirliği yüzde 200 artış sağladı

Geçtiğimiz günlerde Lumi Wallet, kullanıcıların Bitcoin satın alımları için yeni bir ödeme seçeneği belirlemişti. Apple Pay ile yapılan anlaşma kapsamında kullanıcıların Bitcoin satın alması kolaylaştırılmıştı.

Kripto para satın alma prosedüründe yaşanan bu kolaylıkla birlikte cüzdan için işlemlerde, yani Bitcoin satışlarında yüzde 200’lük artış sağlandı. Ayrıca işlem sürelerinde de 7 kata kadar azalma yaşanmış oldu. KYC doğrulama prosedürünün atlanabilir hale gelmesi sayesinde satın alma işlemleri 15 saniyenin altında gerçekleşiyor.

Lumi Wallet  CEO’su Diana Furman, ekibinin kripto parayı olabildiğince basitleştirmesi gerektiğini bildiğini, Apple Pay’in kripto cüzdanı kullanımında çok önemli bir özellik olduğunu söylüyor.

Lumi Wallet tarafından paylaşılan bilgilerde satın alımların çok büyük bir çoğunluğu ise ABD’den yapılıyor. ABD’deki işlemler, tüm işlemlerin yüzde 33’lük bir bölümünü oluşturuyor.

Hindistan merkezli kripto para borsası CoinDCX tarafından yapılan bir anketin sonuçlarında, katılımcıların yüzde 60’ının kripto para piyasasına katılmak için kolay bir yola ihtiyaç duydukları belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>