Apple piyasa değeri yükselişine devam ediyor

0

Apple piyasa değeri

Dünyanın en değerli markalarından biri olan Apple, yükselişine devam ediyor. Apple piyasa değeri ile ABD’de bir ilk başardı.

Apple piyasa değeri 1,5 trilyon doları geçti

Son yıllarda kararlı bir şekilde yükselişine devam eden Apple, yaşadığı ufak dalgalanmalara rağmen kararlı bir ilerleyiş sergiliyor. Ocak 2020’de en yüksek piyasa değerine ulaşan şirket, koronavirüsle normal olarak düşüş trendine girmişti. Ancak Apple bu süreçte de hızlı bir şekilde toparlanmayı başardı.

9 Haziran tarihinde şirketin hisselerinde yüzde 2 oranında bir artış yaşandı. Bu artışla Apple’ın hisse değeri 1,53 trilyon dolar oldu. Böylelikle ABD’nin 1,5 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan ilk şirketi Apple oldu. Piyasada şu anda yaklaşık 4,3 milyar Apple hissesi bulunuyor ve hisse değerleri yaklaşık olarak 352 dolar.

Şu anda dünyanın en değerli şirketi konumunda Apple yer alıyor. Apple’ın ardından lisetede yer alan ilk şirket ise 1,48 milyar dolarlık Microsoft, 1,32 milyar dolarlık Amazon ve 99,84 milyon dolarlık Alphabet oldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>