Apple rekor açıklaması yaptı! Yeni dönem başlıyor

0

2019 yılı Apple için daha çok Servisler’e odaklandığı bir yıl oldu diyebiliriz. Apple Card, Apple Arcade, Apple TV Plus, Apple News Plus gibi hizmetler 2019’da hayatımıza girdi. Son yapılan açıklamayla Apple rekor kırdığını duyurdu. Tarihe geçen bir 2019 geçirdiğini belirten Apple, 2020 yılında da iddialı. 

Apple rekor kırdı

App Store’un 2008’de kullanıma sunulmasından bu yana, geliştiriciler 155 milyar ABD dolarından fazla kazanç sağladılar. Bu kazancın dörtte biri sadece geçen yıl içinde elde edildi.

2020’ye girmenin heyecanıyla birlikte, App Store müşterileri Noel Arifesi ile Yılbaşından bir önceki gün arasında geçtiğimiz yıla göre yüzde 16 artışla 1,42 milyar ABD doları tutarında harcama yaparak rekora imza attılar. Yalnızca 2020 Yılbaşı günündeyse geçen yıla kıyasla yüzde 20 artışla 386 milyon ABD doları harcama yapılmasıyla yeni tek günlük harcama rekoru kırıldı.

Apple Music’ten Apple TV Plus’a, Apple TV uygulamasından Apple Arcade’e şirketin orijinal içerikleri 2020 yılında da devam edecek. Sunulacak ödeme olanakları ve uygulamalar ile kullanıcılara yeni deneyimlerin kapıları açılacak. Aynı zamanda geliştiriciler ve içerik üreticileriyle çalışmalar devam edecek.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>