Apple sıfır gün hatası için güvenlik yamaları yayınladı

0

Apple sıfır gün hatası

Apple sıfır gün hatası için iPhone, iPad ve Watch’lara güvenlik yamaları yayınladı. Yayınlanan güvenlik yamaları, kullanıcıları koruyacak.

Apple sıfır gün hatası için güvenlik yaması

Apple, bilgisayar korsanlarının aktif saldırısı altında bir güvenlik açığını düzeltmek için iPhone’lar, iPad’ler ve Saatler için bir güncelleme yayınladı.

Güvenlik güncellemesi iOS 14.4.2 ve iPadOS 14.4.2 olarak yayınlandı. Apple, Google’ın Project Zero’daki güvenlik araştırmacıları tarafından keşfedilen güvenlik açığının bilgisayar korsanları tarafından “aktif olarak istismar edilmiş” olabileceğini açıkladı. Hata, Safari tarayıcısını tüm Apple cihazlarında çalıştıran tarayıcı motoru WebKit’te tespit edildi.

Güvenlik açığından kimlerin etkilendiğine yönelik ise henüz bir bilgi paylaşılmadı. Apple, saldırının küçük bir kullanıcı alt kümesini hedef alıp almadığını veya daha geniş bir saldırı olup olmadığını belirtmedi. Apple, aktif saldırı altındaki kusurları düzeltmek için bu yıl üçüncü yalnızca güvenlik amaçlı bir güncelleme yayınladı. Apple Mart ayının başlarında da WebKit’teki benzer güvenlik açıkları için yamalar yayınlamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>