Techinside Google News
Techinside Google News

Apple, son hamlesi ile Elon Musk’ın hedefi oldu!

CEO Tim Cook'un, OpenAI ile yaptığı yapay zeka entegrasyonu ortaklığını duyurmasının ardından Apple, Elon Musk'ın tehditlerinin hedefinde.
- Advertisement -

Tesla CEO’su, Apple’ı çalışanlarının şirkete Apple cihazlarla girmesini yasaklamakla tehdit ediyor.

Pazartesi akşamı Musk, sosyal medya platformu X’te OpenAI teknolojisini Apple’ın sistemlerine eklemenin “kabul edilemez bir güvenlik ihlali olduğunu” yazdı.

Ayrıca, SpaceX’i de içeren işletmelerine gelen ziyaretçilerin Apple cihazlarının kapıda kontrol edileceğini ve cihazların Faraday kafesinde saklanacağını belirtti.

Musk’ın Tesla, SpaceX ve X’te çalışan 100.000’den fazla çalışanı bulunan işyerlerinde Apple cihazlarını yasaklama tehdidi, Tesla CEO’su ile OpenAI arasındaki hukuki mücadelenin ortasında geldi. Mart ayında Musk, yapay zeka şirketinin insanlığa fayda sağlamak yerine kârı ön planda tuttuğunu iddia ederek OpenAI ve CEO’su Sam Altman’a dava açtı.

Apple’ın OpenAI ile ortaklığını duyurması, iPhone üreticisi yapay zekayı iOS 18 ve macOS Sequoia gibi işletim sistemlerine entegre etse bile kullanıcıların kişisel verilerinin gizli kalacağını vurguladı. Teknoloji devi, yapay zeka sistemini kullandıklarında kullanıcılar hakkında veri toplamayacağını veya cihazlarında depolanan kişisel verileri aramayacağını söyledi.

Ancak Musk, Apple kullanıcılarının kişisel verilerinin gizli kalacağına dair şüphelerini dile getirdi. 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir