Apple stajyer alımı yapacak

0

Apple stajyer

Kronavirüs salgınına rağmen Apple stajyer alımı yapacak. Apple stajyerleri hem fiziksel ortamda hem de uzaktan çalışabilecekler.

Apple stajyer alımını durdurmadı

Koronavirüs salgını, birçok şirketin faaliyetlerinde değişikliğe gitmesine neden oldu. Ancak Apple, geleceğe yatırım yapmak amacıyla stajyer alımından vazgeçmeyeceğini duyurdu.

Birçok teknoloji şirketi, güvenlik amacıyla stajyer alımını durdururken, Apple’ın stajyer alımı yapacağı belirtildi. Axios tarafından paylaşılan bilgilere göre Apple stajyerleri için dijital çözümler de sunacak. Apple’ın çevrimiçi ve fiziksel ortam olmak üzere iki farklı şekilde planladığı staj programına toplamda 1000’den fazla kişi alınacak. Bu stajla birlikte, çalışanlara sunulan tüm imkanlar stajyerlere de sunulmuş olacak.

Özellikle büyük teknoloji şirketlerinin staj programlarını askıya almaması, gelecek için umut verici bir gelişme oldu. Apple’ın yanı sıra Twitter’ın d bu yıl stajyer kadrosu oluşturacağı belirtilmişti. Google ise stajyerlerine tam ücret ödeyeceğini açıklamıştı. Ayrıca Microsoft IBM, Uber, Amazon, Intel gibi dev şirketler de stajyer kadrosu oluşturmaya başladılar.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>