Apple Store’lar yeniden açılacak

0

Apple Store'lar

Koronavirüs salgını nedeniyle süresiz olarak kapatılan Apple Store’lar yeniden açılacak. Ancak bu mağazalar için Apple aceleci olmayacak.

Apple Store’lar için tarih henüz belli değil

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle birçok mağaza kapandı. Teknoloji şirketleri, perakende mağazalarının kapanmasıyla satışlarda oldukça zor durumda kaldı.

Apple salgın nedeniyle hızlı bir karar vererek birçok ülkede Apple Store’ların 27 Mart’a kadar kapatıldığını duyurmuştu. Ancak sürecin daha karmaşık hale gelmesi nedeniyle bu mağazaların süresiz olarak kapatıldığına yönelik ikinci bir açıklama yapılmıştı.

Perakende mağazalarındaki çalışanlar, online ve çağrı merkezi gibi operasyon birimlerine yönlendirilmiş ve bu birimlere destek olunması istenmişti.

Apple çalışanları için yaptığı yeni açıklamada, salgının normale döndüğü ve iyileşme görülen bazı bölgelerde mağazaların Nisan ayında açılabileceği belirtildi. Ancak Apple bu konuda güvenlik amacıyla aceleci davranmayacak. Durumun bir süre daha gözlemleneceğini belirten Apple, bu mağazaları kademeli olarak açacağını belirtti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>