Apple sürücüsüz araçlar için ortaklık kurdu!

0

Apple sürücüsüz araçlar

Apple sürücüsüz araçlar için bir süredir aradığı ortaklığı Almanya’da buldu. NY Times tarafından yapılan habere göre, Apple sürücüsüz araçlar için Volkswagen ile ortaklık kurdu.

Apple sürücüsüz araçlar için çalışacak

Teknoloji sektörünün devleri, sürücüsüz araç teknolojilerinde yaşanan gelişmeler ile otomotiv sektörüne yönelik yatırımlarına devam ediyor. Apple, bir süredir sürücüsüz araç teknolojisi üzerine BMW ve Mercedes-Benz ile görüşmekteydi. Ancak bu iki şirketten olumlu dönüş alınamadı.

Bunun arkasındaki nedenin ise Apple’ın sürücüsüz araç tasarımında ve araç verilerinde neredeyse tek başına söz sahibi olmak istemesinin yattığı belirtiliyor.

NY Times tarafından yapılan yeni bir habere göre sürücüsüz araçlar için Apple ve Volkswagen ortaklık kurdu. Bu ortaklık ile iki şirket, T6 Transporter modeline yönelik geliştirme çalışması yapacak. Sürücüsüz araçların ilk olarak Apple’ın ofisler arası ulaşımda çalışanları taşıması bekleniyor.

Apple’ın bu konuda bir ortaklığa gitmesinin ana nedenin ise sürücüsüz araç sektöründe rakiplerinin gerisinde kalmış olması gösteriliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>