Apple tablet sektöründe lider

0

Apple tablet

Apple tablet sektöründe liderliğini bir kez daha korudu. Uzaktan eğitim ve iş ağının büyümesiyle tabletlere olan ilgi arttı.

Apple tablet sektöründe emin adımlarla ilerliyor

Pandemi öncesine kadar tablet sektörü zorlu bir dönemde geçmekteydi. Ancak eğitim ve iş hayatının uzaktan sisteme geçmesiyle tabletlere olan ilgi de arttı.

Yayınlanan üçüncü çeyrek verilerine göre toplamda yüzde 24,9’lık artışla 47,6 milyon adet tablet satışı gerçekleşti. Sektörde lider isim ise Apple oldu.

Bu dönemde Apple’ın tablet satışları yüzde 29,2 artarak 13,9 milyona ulaştı. ikinci sırada ise yüzde 19,8 büyüme ve 9,4 milyon adet satışla Samsung yer aldı. Tablet sektöründeki yükselişi devam eden Amazon yüzde 11,4 büyüme ile 5,4 milyon adet satışa ulaştı.

Bu şirketleri dördüncü ve beşinci sırada Huawei ve Lenovo takip etti. Pandeminin etkilerinin devam etmesi nedeniyle tablet sektöründeki büyümenin bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>