Apple tacizle mücadele eden çalışanını kovdu

0

Apple tacizle mücadele

Apple tacizle mücadele eden ve bu alanda örgütlenmeyi sağlayan çalışanı Parrish’i kovdu. Parrish, kovulma nedeninin kendisine farklı bildirildiğini söyledi.

Apple tacizle mücadele eden çalışanını işten attı

Şirkette taciz ve ayrımcılık olarak adlandırdıkları vakaları kamuya açık bir şekilde paylaşma konusunda diğer çalışanları yönlendiren bir Apple çalışanı kovulduğunu açıkladı.

Apple program yöneticisi Janneke Parrish şirketinin, kendisine bir belediye binasının medyaya sızdırılmasıyla ilgili soruşturma sırasında şirket ekipmanlarındaki materyalleri sildiği için işine son verildiğini bildirdiğini söyledi.

Parrish, soruşturmanın bir parçası olarak cihazlarını Apple’a teslim etmeden önce mali bilgilerinin ve diğer kişisel bilgilerinin yer aldığı uygulamaları sildiğini söyledi. Parrish, işyerindeki aktivizmi nedeniyle kovulduğuna inandığını belirtti. Parrish: “Bana göre bu, işverenimde meydana gelen suistimaller, ödeme eşitliği ve genel olarak işyeri koşullarımız hakkında konuştuğum gerçeğine açık bir şekilde misilleme gibi görünüyor” dedi.

Konuyla ilgili Apple, “olumlu ve kapsayıcı bir iş yeri yaratmaya ve sürdürmeye derinden bağlı olduğunu” ve çalışanların “tüm endişelerini” ciddiye aldığını söyledi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>