Apple tedarikçileri üretime hız veriyor

0

Apple tedarikçileri

Apple tarafından tedarikçilerden 2.5 milyon adet Apple Silicon işlemcili MacBook üretimi istendi. Apple tedarikçileri, siparişle üretimine hız veriyor.

Apple tedarikçileri için yoğun mesai başlıyor

Yeni bir etkinlik için hazırlıklarını yapan Apple’ın, bu etkinlikte yeni dizüstü bilgisayar serisini duyurabileceği konuşuluyor. Bu yüksek beklentiyle birlikte Apple tarafında hareketlilik de başlamış durumda.

Nikkei tarafından paylaşılan bir rapora göre, Apple çok büyük bir sayıda dizüstü bilgisayar siparişi vermiş durumda. Tedarikçilerine çağrıda bulunan Apple’ın, ARM tabanlı Apple Sİlicon işlemcilere sahip 2.5 milyon adet MacBook üretimi istediği belirtiliyor. Apple’ın bu siparişlerin 2021 başlarına yetişmesine yönelik direktif verdiği belirtiliyor.

Apple’ın bu denli büyük bir sipariş vermesi, tanıtılması beklenen yeni MacBook’ların kullanıcı bazlı taleplerinin yüksek olabileceğini gösteriyor. Ayrıca Apple, yeni dizüstü bilgisayarlarında Intel işlemcilere olan bağımlılığını da azaltmayı hedefliyor. Bu nedenle Apple, Apple Silicon işlemcilere çok hızlı bir şekilde geçmeyi ve Intel ile olan bağlarını azaltmayı amaçlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>