Apple, Tesla’nın önemli mühendisini işe aldı

0

Apple’ın elektrikli otomobil ürettiğine dair söylentiler devam ederken, dev firma şimdi Tesla’nın elektrikli tren üretiminden sorumlu baş mühendisini işe aldı.

Hayırdır Apple?

Michael Schwekutsch, sadece elektrikli trenler konusunda uzman bir mühendis değil, Tesla’nın elektrikli spor otomobili Radster’in üretimine de katkı da bulunduğu gibi daha önce BMW, Porsche ve Fiat için de elektrikli otomobillerin üretiminde danışmanlık yaptığı biliniyor.

Apple, bu kritik transfere rağmen hala elektrikli otomobil üretmek için çalıştığını kabul etmiyor ve bir açıklama yapmıyor ve şirketin geçmiş yıllarda, otomobil üretmeye uygun boyutlarda fabrika binaları aradığı ve otomotiv endüstrisindeki bazı profesyonelleri de işe aldığı biliniyor.

Bu son transferle beraber ise Apple’ın elektrikli otomobil üretmek için hazırlık yaptığına artık kesin gözüyle bakılıyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>