Apple, TV içerikleri üretmeye mi hazırlanıyor?

1

Teknoloji devi Appple, medya devi olmak için gün saymaya başlamış olabilir. Uzun zamandır şov/haber programları, diziler gibi içerikler üretmek için hevesli olduğu bilinen Apple şimdilik sadece iki orijinal içerik üretip yayına alabilmişti.

“Planet of the Apps” ve “Carpool Karaoke” isimli iki eğlence şovu hazırlayan Apple bu konuda başarılı olduğunu kanıtlasa da daha büyük projeler için deneyimli bir içerik yönetmenine ihtiyaç duyduğunun farkında. 

Şirketten sızan bilgilere göre, Tim Cook Mart ayından beri Hollywood’daki profesyonel isimlerle, Apple’ın kendi içerik kütüphanesini oluşturmak için görüşmeler yaparak, şirkete bir içerik yönetmeni arıyor.

Apple’ın işe alacağı yeni isim şirketin üreteceği dizilerin ve programların seçimini yapacak, yapımcı ekiplerle anlaşacak, üretim süreçlerini takip edecek ve Apple’a hem reyting hem para kazandıracak yeni dizilerin, yeni şov programlarının üretiminde sorumlu olacak.

Bir diğer deyişle Apple yakında Game of Thrones veya The Walking Dead gibi dünya çapında ilgi gören büyük dizi filmler hazırlayıp kendi dağıtım kanallarından kullanıcılarına sunmaya başlayacak. 

Yorumlar

Yorumunuzu yazın