Apple TV+ satın alma yapacak

0

Apple TV+ satın alma

Apple TV+  satın alma yaparak yayın stratejisini genişletiyor. Bu satın alma gerçekleşirse James Bond gibi kült yapımlar, platformda yer alacak.

Apple TV+ satın alma ile büyüyecek

Çevrimiçi yayın sektöründe son yıllarda yükselen trend, diğer teknoloji şirketlerinin de bu alana girmesini sağladı. Apple, duyurduğu Apple TV+ ile iddialı hamleler yapmaya devam ediyor.

Ortaya çıkan yeni haberlere göre, Apple TV+, dünyanın en ünlü film stüdyolarından biri olan Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) ile anlaşma aşamasına geldi. Eğer bu anlaşma gerçekleşirse, Apple TV+’da James Bond gibi kült eserleri görmek sürpriz olmayacak.

Bu anlaşmada da Netflix ile Apple TV+ arasındaki rekabet direkt olarak göze çarpıyor. Netflix de MGM ile anlaşabilmek için uzun süredir görüşme halindeydi. Bu iki platformdan hangisi MGM ile anlaşabilirse, büyük bir izleyici kitlesine de sahip olacak gibi görünüyor.

Ayrıca Apple TV+ son günlerde izlediği stratejiyle de dikkat çekiyor. Apple TV+, sıfırdan yeni bir yapım oluşturmak yerine başka platformlardaki programların devam bölümlerini kendi platformunda yayınlanmasını sağlıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>