Apple TV şovları üretmek için 1 milyar dolar ayırdı

0

Online yayıncılık pazarında orijinal içerik yarışı milyar dolarlar seviyesinde devam ediyor. Amazon, Netflix ve sektöre yeni girecek olan Disney, içerik üretimi milyarlarca dolarlık fon ayırdıklarını açıklamışken, yarıştan geri kalmak istemeyen Apple da kendi dizi ve şovlarını hazırlamak için 2018’de 1 milyar dolar harcayacağını duyurdu.

Ancak 1 milyar dolarlık içerik üretimi Apple’ın rekabette öne çıkması için yeterli olacak gibi görünmüyor. Amazon 2018’de içerik üretimine 4,5 milyar dolar ayırmışken Netflix 2017 ve 2019 arasında toplam 16 milyar dolarını içeriğe yatıracağını açıkladı. 

Apple’ın ise yıllardır orijinal içerik üretmek için çalışma yaptığı ancak bu alana tam anlamıyla kanalize olamadığı biliniyor. Şirketin içerik için ayırdığı 1 milyar dolarlık bütçe, yakın gelecekte şirketin bu alana ağırlığını koymak üzere istekli olduğunun işareti olarak görülüyor. Dünyanın en zengin şirketi, içerik üretimi ve pazarlamasından yeterince kar edebildiğini fark ettiğinde, bir sürprizle onlarca milyar dolarlık bütçeyi bu alana akıtabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>