Techinside Google News
Techinside Google News

Apple uygulamaları neden geri çeviriyor?

Apple AppStore'a gönderilen uygulamaların büyük kısmı ilk seferde geri çevriliyor. Bunların 'inin geri çevrilme nedeni ortak. Yakından bakıyoruz.
- Advertisement -

Mobil dünyanın önemli oyuncularından birisi Apple, hatta akıllı mobil dünyanın baş mimarı desek yanlış olmaz. Pek çok işletme bu dünyanın kapısından içeri girmek istiyor. Bunun yolu teorik olarak gayet basit; iOS uyumlu bir uygulamayı Apple AppStore’a gönderip yayınlamanız lazım. Ancak AppStore’a gönderilen uygulamaların pek çoğu ilk seferinde Apple tarafından geri çevriliyor.

Apple geliştiriciler platformunda bu uygulamaları neden geri çevirdiğine dair bazı veriler açıkladı. Bu verilere göre Apple’ın geri çevirdiği uygulamaların yüzde 58’i 10 tane ana sebep yüzünden geri çevriliyor.

Apple Reject Reasons

 

Bu sebeplere baktığımızda en büyük orana sahip neden uygulamaların yeterince bilgi içermemesi. İkinci neden ise uygulamaların temel hatalara sahip olması. Üçüncü neden ise Apple Uygulama Geliştirme Programı ile uyumsuz özelliklere sahip olması.

İlk üç ana nedeni ise oldukça ilginç bir sebep takip ediyor zira bu sebep ölçülebilir bir değere bağlı olmamakla birlikte Apple kullanıcıların üst seviyedeki kullanıcı deneyimine hizmet edebilecek kalitede arabirimlere sahip olma şartı öngörülüyor. Bir başka deyiş ile eğer uygulamanızı değerlendiren kişi onu karmaşık bulursa reddetme hakkına sahip.

Açıkçası Apple’ın böyle bir rapor yayınlaması bu dünyaya girmek isteyen işletmeler için önceden dikkat etmeleri gereken noktaları vurgulayan güzel bir ipucu teşkil etmekte. Bu hususlara dikkat ederek AppStore’a gönderdiğiniz uygulamaların ilk seferde onay almasını sağlama ihtimalinizi kayda değer şekilde yükseltebilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir