Apple VR gözlükte microLED kullanacak

0

Apple VR gözlük microLED

Apple VR gözlük teknolojisi için yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı. TSMC’nin ürettiği microLED’ler, VR gözlükte kullanılacak.

Apple VR gözlük için teknik detayları netleştiriyor

Merakla beklenen Apple’ın VR gözlüğü ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Apple, TSMC’nin microLED teknolojisini kendi VR gözlüklerinde kullanacak.

Ortaya çıkan yeni iddialara göre Apple’ın VR gözlüğünde microLED teknolojisi kullanılacak ve bunun için TSMC ile ortak çalışılacak. Daha önce sızan bilgilerde ise Apple’ın M1 işlemcilerini bu gözlüklerde kullanacağı ve 8K ekran teknolojisinden yararlanacağı konuşuluyordu.

microLED teknolojisi, mini LED ekranlara kıyasla mikro düzeyde LED barındırıyor. Bu da daha küçük boyutlara rağmen daha iyi görüntülerin elde edilmesini sağlıyor. Eğer bu gözlükte microLED tercih edilirse, gözlükteki en pahalı bileşen microLED’ler olacak.

Apple’ın TSMC’yi tercih etmesindeki ana neden olarak ise ar-ge konusunda ileri seviyede olması ve ekranlar konusundaki uzmanlığı gösteriliyor. TSMC şu anda microLED konusunda test üretimi aşamasında bulunuyor. Yüksek hacimli üretime geçmesinin ise biraz daha zaman alacağı düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>