Apple, arttırılmış gerçeklik şirketi Vrvana’yı satın aldı

0

Vrvana

Apple, Totem isimli arttırılmış gerçeklik ürününü geliştiren Vrvana şirketini satın aldı. Henüz şirketten bu satın alımın detaylarıyla ilgili açıklama yapılmasa da, daha önce Vrvana‘da çalışan birçok kişi şimdiden Apple’a geçti bile. 

Apple‘ın bu satın alım için 30 milyon dolar ödedeği belirtilirken, anlaşmanın geçtiğimiz yaz yapılmış olabileceği belirtiliyor. Vrvana‘nın web sitesi şu anda güncel ve aktif durumda iken sosyal medya hesapları Ağustos ayından bu yana güncellenmiyor.

Vrvana şirketi kimdir?

Şirketin Totem isimli bir sanal ve arttırılmış gerçekliği bir arada sunan bir gözlüğü bulunuyor. İçerisinde 1440p OLED ekran bulunan bu cihaz, birçok rakibine oranla çok daha zengin bir sanal gerçeklik deneyimi sunmayı vadediyor.

Vrvana totem

Ürünün üzerindeki kameralar cihazın pozisyonunu, infrared kamera ise kullanıcının ellerini tanımlıyor. Apple’ın bu satın alımıyla birlikte bu teknolojileri önümüzdeki yıllarda çıkacak yeni ürünlerde görebiliriz. Appleı’ın hem arttırılmış gerçeklik hem de sanal gerçeklik konularına yatırım yaptığı uzun süreden beri biliniyor. Özellikle 2019 yılında “rOS” işletim sistemiyle birlikte bir Apple VR cihazının çıkması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>