Apple yapay zeka şirketini satın aldı

0

Teknoloji devlerinin yapay zekaya yatırımları durmuyor. Google’ın Avrupa’da Cern’e komşu olacak şekilde yeni bir yapay zeka araştırmaları laboratuvarı açmasından sonra şimdi de Apple, 200 milyon dolar ödeyerek bir yapay zeka şirketini satın aldı.

Öğrenen makineler konusunda çalışmaları olan Turi ismindeki start-upın satın alınması konusundaki detaylar ise henüz paylaşılmadı. Apple sözcüsü konuyla ilgili olarak sadece “Apple zaman zaman küçük şirketleri alır ve bünyesine katar, bu konudaki planlarımızı da detaylandırmayız,” açıklamasını yaptı.

Öğrenen makineler ve Siri

Öte yandan öğrenen makineler teknolojisinin özellikle Siri’nin daha efektif kullanılması için önemli bir teknoloji olduğunun altı çiziliyor. Apple bu satın almayla beraber, Siri’yi tüm ürün ve hizmetlerinde daha fazla ön plana çıkacak şekilde konumlandırabilir. Siri, kullanıcılarının rutinlerini ve ihtiyaçlarını tespit ederek iOS kullanıcılarının hayatında daha aktif bir rol alabilir.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>