Apple yapay zeka yatırımlarında lider oldu

0

Apple yapay zeka

Apple yapay zeka yatırımlarında teknoloji şirketleri arasında lider oldu. GlobalData tarafından yapılan araştırmada, son 5 yıl incelendi.

Apple yapay zeka yatırımlarını sürdürüyor

GlobalData’nın yaptığı araştırmada, yapay zeka alanındaki yatırımlar ele alında. Yayınlanan raporda, 2016 ila 2020 yılları aralığında yapay zeka ve makine öğrenimine yönelik satın alımlar incelendi.

GlobalData istatistiklerine göre Apple, 25 yapay zeka girişimi satın alarak bu alanda lider konumda yer aldı. Accenture 17 satın alım ile ikinci, Google 14 satın alımla üçüncü sırada kendine yer buldu. Bu şirketleri Microsoft ve Facebook takip etti.

Apple’ın yaptığı satın alımlara baktığımızda, genel itibariyle Siri’yi geliştirme odaklı strateji izlediğini görüyoruz. GlobalData analistlerinden Nilsson, Apple’ın Siri’yi geliştirmek ve yeni özellikler sunmak için yapay zeka şirketleri satın aldığını söyledi. Inductiv, Vyosis, PullString gibi girişimler bu alanda öne çıkanlar oldu.

Ayrıca yapay zeka satın alımında ilk 5 sırada yer alan şirketlerin, 2020 yılında yapay zekaya yönelik 14 bin iş ilanı yayınladığı da bildirildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>