Apple yatırımcıları için uyarı!

0

Apple yatırımcıları

Kuo, korona virüsü nedeniyle Apple yatırımcıları için uyarıda bulundu. Apple analisti, üretimdeki aksamaların Apple yatırımcılarını etkileyeceğini belirtti.

Apple yatırımcıları için korona uyarısı

Çin’deki üretim ve hizmet faaliyetlerini etkileyen korona virüsüyle ilgili uyarılar devam ediyor. bu kez, Apple analisti olarak bilinen Ming-Chi Kuo, Çin’deki üretim faaliyetlerinin riske girmesi nedeniyle yatırımcıları uyardı.

iPhone üreticisi olarak bilinen Foxconn’un Çin’de üretim tesisindeki faaliyetlerine ara verdiğini ve ikinci açıklamaya kadar durdurduğunu açıklamıştı. Kuo tarafından yapılan tahminlere göre, bu tesisteki işe dönüş oranları yüzde 40 ila 60 oranında olacak. Bu da Apple’ın üretim stratejisini doğrudan olumsuz etkileyecek.

Ayrıca 2020 iPhone modellerini üretecek ekipte de aksamalar yaşandığı ve henüz bu ekibin yüzde 30’unun oluşturulabildiği belirtiliyor.

3 Şubat tarihinde Şangay’daki fabrikada yapılan işe geri dönüş çağrısında çalışanların yüzde 90’ı tesise geri dönmüştü. Ancak iddialara göre ödemeler yapıldığında tesisteki çalışan sayısı yüzde 60 ile 70 seviyelerine düşecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>