Apple yatırımlarına devam ediyor

0

Apple yatırım

Apple yatırımlarına ABD merkezli Corning ile devam ediyor. Apple bu şirkete 45 milyon dolar daha yatırım yaptı.

Apple yatırımlarını sürdürüyor

Geçtiğimiz 4 yıllık süreçte Apple, Corning isimli üreticiye 450 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Son olarak buna 45 milyon dolarlık yatırım daha eklendi.

iPhone, iPad ve Apple Watch gibi çeşitli Apple ürünleri için gorilla glass ekran üretimi yapan Corning, bunu üretim tesisi için kullanacak. Corning bu yatırım tutarıyla araştırma geliştirme çalışmalarıyla daha dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler üretmeye çalışacak. Bununla birlikte üretim kapasitesini artırmaya yönelik de adım atacak.

Apple’ın yanı sıra Corning’in Gorilla Glass’ı, Samsung Galaxy S21 Ultra da dahil olmak üzere sayısız Android üreticisinin telefonlarında kullanılıyor. Dolayısıyla Corning2i bu alanda öncü dev bir şirket olarak nitelendirebiliriz.

Apple’ın katlanabilir iPhone için planlarını da göz önünde bulundurduğumuzda, Apple ile Corning iş birliği önümüzdeki süreçte daha da büyüyebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>