Apple, Yeni COO’sunu Belirledi!

0

Dünya’nın en değerli 10 şirketi arasında yer alan Apple için, üst yönetiminde önemli değişiklikler meydana getirildi.

En büyük değişim ise Apple COO pozisyonu için gerçekleştirildi. Yeni açıklayan bilgiye göre Apple COO koltuğuna, Jeff Williams getirildi.

Apple’ın yeni COO’su: Jeff Williams!

Jeff Williams

Steve Jobs’ın CEO olduğu dönemlerde COO olarak görev alan Tim Cook’un eski görevine getirilen Jeff Williams, 2008 yılından bu yana Apple çatısı altında çalışmalar sürdürüyordu.

Şimdilerde en çok konuşulan konu ise Jeff Williams’ın, tıpkı Tim Cook gibi COO görevinden CEO görevine yükselip yükselemeyeceği olmuş durumda. Zira bilindiği gibi şirketler için CEO görevinin bir alt koltuğu, COO pozisyonu oluyor. Nitekim COO görevine getirilen Jeff Williams’ın da, ilerde Apple CEO’su olup olmayacağı da merak edilenlerden oluyor.

Eren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor. Keza iş dünyasını da takip eden Eren Ertem, ilgili çalışmalarını da sürdürüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>