Apple yeni kampüs inşa edecek

0

Apple yeni kampüs

Kuzey Carolina’da Apple yeni kampüs inşa edecek. Apple’ın yeni kampüsü, adeta bir teknoloji üssü olarak görev yapacak.

Apple yeni kampüs için Kuzey Carolina’yı seçti

Apple, ABD ekonomisine 430 milyar dolar aktarmayı amaçlayan beş yıllık planın bir parçası olarak Kuzey Carolina’da yeni bir kampüs ve mühendislik merkezi açacağını duyurdu.

Apple, Kuzey Carolina Eyalet Üniversitesi, Duke Üniversitesi ve Kuzey Carolina Üniversitesi gibi yüksek öğretim kurumlarının üçlüsüne ev sahipliği yapan bölge için 1 milyar dolar harcayacak.

Proje ile Apple makine öğrenimi, yapay zeka ve yazılım mühendisliği görevlerinde 3 bin kişiyi istihdam edecek. 5 yıllık süreçte ise Apple 20 bin yeni iş imkanı yaratmayı planlıyor. Yatırım aynı zamanda 5G teknolojisi gibi alanlarda 10 milyarlarca doları da kapsıyor.

Apple daha önce ABD ekonomisi için çok yıllı toplam 350 milyar dolarlık taahhütte bulundu. 28 Nisan Çarşamba günü ikinci çeyrek sonuçlarını açıklayacak olan Apple, ABD ekonomisini destekleyen yatırımlarına devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>