Apple yönetici değişikliği yaptı

0

Apple yönetici değişikliği

Gizli bir proje üzerinde çalışan Apple yönetici değişikliği yaptı. 22 yıllık Apple kariyeri bulunan Dan Riccio, gizemli projeye dahil edildi.

Apple yönetici değişikliği ile ilgili detayları paylaşmadı

Apple’ın mevcutta yürüttüğü projelerin yanı sıra birçok gizli projesinin de olduğu iddia ediliyor. Özellikle de Apple’ın iki büyük projede çalışmalarına devam ettiği konuşuluyor.

Bunun için Apple yönetimsel anlamda da önemli bir değişikliğe gitti. Yaklaşık 22 yıllık Apple kariyeri bulunan kıdemli başkan yardımcısı Dan Riccio, donanım operasyonlarındaki görevinden alındı. Riccio, ismi gizli tutulan projenin sorumlusu olarak getirildi.

Donanımda boşalan yönetici koltuğuna ise M1 projesinde önemli bir rol üstlenen John Ternus getirildi. Bununla birlikte Riccio’nun bu geçiş sürecinde çalışmaları yakından takip edeceği de belirtildi. Riccio’nun göreve getirildiği projenin Hyundai ile yürütülen araç projesi veya sanal gerçeklik kaskı projesi olabileceği konuşuluyor. Ancak bu konuyla ilgili Apple uzun bir süre daha açıklamaya yapmayacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>