Apple yüz maskesi geliştirdi

0

Apple yüz maskesi

Çalışanlar için Apple yüz maskesi geliştirdi. Yeni yüz maskesinin yanı sıra Apple, engelli müşterileri için de maske dağıtacak.

Apple yüz maskesi tasarımı

Pandeminin etkilerinin devam etmesi nedeniyle, teknoloji şirketleri de koruyucu ekipmanlar geliştirmeye devam ediyor. Bu konuda yeni adım atan şirketlerden biri de Apple oldu.

Çalışanlarının sağlığını korumayı hedefleyen Apple, yeni bir yüz maskesi geliştirdi. Salgın nedeniyle önlemlerini artıran Apple’ın yüz maskesi özel olarak tasarlandı ve üretildi. Yıkanabilir özellikteki bu maske, beş defaya kadar yıkanabiliyor. Çalışanlar için geliştirilen bu maskenin mesai boyunca çalışanları koruması hedefleniyor.

Apple ayrıca engelli kişiler için de özel bir şeffaf yüz maskesi geliştirdi. Bu maskenin kişiler arasında sağlıklı bir iletişim kurmayı kolaylaştırması hedefleniyor. Ancak geliştirilen bu maskenin genel satışa sunulup sunulmayacağı şu an için bilinmiyor. Şu ana kadar yardım kuruluşlarına on milyonlarca maske satışı yapan Apple’ın maske konusundaki stratejisini önümüzdeki aylarda daha net bir şekilde görebileceğiz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>