Apple yüz siperliği üretiyor

0

Apple yüz siperliği

Koronavirüs ile mücadele için Apple yüz siperliği üretimine başladı. Apple, üretim sayılarıyla ilgili detayları da paylaştı.

Haftada 1 milyon Apple yüz siperliği

Koronavirüs nedeniyle tüm dünyada tıbbi ekipmanlara duyulan ihtiyaç artış gösterdi. Teknoloji ve otomotiv sektöründeki üreticiler, artan bu talebi karşılamak için tesislerini tıbbi ekipman üretimine göre dönüştürüyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla, Apple’ın yüz siperliği üreterek, tıbbi ekipman açığını kapatmak için çalışacağını duyurmuştu. Üretim hedefinin ise haftada 1 milyon adet yüz siperliği olduğu belirtilmişti.

Apple, diğer üreticilere de destek olmak amacıyla yüz siperliğiyle ilgili yeni bilgileri paylaştı. Paylaşılan dökümanda siperliğin teknik özellikler ve üretim aşamalarıyla ilgili neredeyse tüm detaylar yer alıyor. Apple, daha sağlam siperlikler için bant kısmında lateks içermeyen silikon kullanıldığını belirtiyor. Ayrıca dökümanda çizim dosyaları ve 2 boyutlu kesim dosyaları da yer alıyor.

Böylelikle yüz siperliğinin her bir bileşeni için diğer üreticilere de destek oluyor. Apple ayrıca bu maskelerin üretimi konusunda sorun yaşayan kişilerin direk olarak [email protected]’a mail atarak iletişime geçebileceklerini belirtiyor.

ABD ve Çin’de üretimine başlanan bu maskelerin her birinin montajı ise sadece 2 dakika sürüyor. Apple ürettiği ilk 20 milyon maskeyi sağlık çalışanlarına hibe edecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>