Apple, yüz tanıma start-up’ını satın aldı

0

Apple’dan sızan bilgiler, iPhone üreticisinin yüz tanıma teknolojileri konusundaki açığını kapamak için, bu alanda faaliyet gösteren bir start-up’ı satın aldığını söylüyor.

Satın alma şimdilik basına açıklanmış değil ve anlaşmanın şartları da gizli tutuluyor ancak “birkaç milyon dolar” civarında olduğu tahmin ediliyor. 

İsrailli şirket artık Apple’ın

İsrail temelli bir şirket olan RealFace ise geçtiğimiz günlerde web sitesini kaldırarak, bu söylentilerin doğru olduğu şüphesini güçlendirdi.

Apple’ın, yüz tanıma teknolojisine sahip bazı şirketleri satın almak konusunda hevesli olduğu biliniyor.  Hem kimlik doğrulama amacıyla hem de birçok farklı uygulama için yüz tanıma büyük önem taşıyor. Apple, şifre içermeyen iPhone oturum açma işlemleri için parmak izi okuyucularına olan bağımlılığını azaltmak için de yüz tanıma teknolojisine ihtiyaç duyuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>